Diktatör Trudeau Özgürlük Konvoyundan Saklanıyor!

Şubat 07, 2022

canada truck 2

01-02-2022: Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve ailesinin, Özgürlük Konvoyu’nun varışından önce Ottawa’daki ikametlerinden “gizli bir yere” taşındığı haberi [1] adaletin şiirsel bir biçimi olarak geliyor. Zalimce Kovid karantinalarının, aşı pasaportları ve aşı zorunluluğunun ateşli bir uygulayıcısı olan Trudeau, Kanada’nın şimdiye kadar gördüğü en büyük protestolardan birinden canını kurtarmak için kaçtı. Yaklaşık 70 kilometre uzunluğunda bir hat oluşturan kamyonlar ve diğer araçlardan meydana gelen Özgürlük Konvoyu, Trudeau tarafından “marjinal bir azınlık” olarak tanımlanıyor. Tesla CEO’su Elon Musk, bir şirket kodamanı olmasına karşın, Twitter’da Trudeau’yu haklı bir şekilde eleştirdi: “Görünüşe göre sözde ‘marijnal azınlık’ aslında hükümet… Eğer hükümet halkı temsil ediyor olsaydı, önemli bir karşı protesto olurdu. Ama yok, bu yüzden de etmiyor.” [2] Musk ayrıca, sıcaklığın -17 dereceye kadar düştüğü bir Kanada kışının ortasında gösterileri desteklemek için otoyollarda ve sokaklarda sıralanan binlerce Kanadalıyı da övdü.

Zorunluluk Karşıtı, “Aşı Karşıtı” Değil!

Liberal totalitarizmin kişileşmesi olan Trudeau, Kanadalıların çoğunluğunun anlamsız Kovid kısıtlamalarını desteklediğine inanıyorsa, başka bir gezegende yaşıyor olmalı. Yakın tarihli bir anket, Kanadalıların yaklaşık %85’inin artık Kovid’in nezleden daha kötü olmadığını düşünürken, yalnızca %12’sinin Kovid nedeniyle hastaneye yatmaktan korktuğunu ortaya koydu. [3] Özgürlük Konvoyu “aşı karşıtı” olarak yaftalanamaz, Kamyoncuların talepleri sadece zorunluluk karşıtıdır. Kanada Birlik Vakfı’nın organizatörlerinden James Bauder, Özgürlük Konvoyu’nun aşı ile ilgili olmadığını, çünkü aşılı veya aşısız bütün kamyoncuların bir arada olduğunu vurguladı. Bu zorunlulukla ilgili – ve zorunluluktan usandık, dedi. [4] Plan, başkent Ottawa’da mevzilenmek ve zorunluluk kaldırılana kadar orada kalmak gibi görünüyor. Şu anda hem Kanada’da hem de ABD’de kamyoncular için aşı zorunluluğu var.

Popüler Podcast yayıncısı ve eski aktör Russell Brand, Özgürlük Konvoyu hakkındaki haberleri neredeyse tamamen engellemek isteyen ana akım medyanın ikiyüzlülüğünün altını çizdi. Kamyon şoförlerinin, dünyanın son iki yılda katlandığı sert karantinalar sırasında gıda ve diğer malların teslimatını yaptıkları için, hemşireler ve sağlık çalışanları ile birlikte büyük kahramanlar olarak selamlandığını belirtti. [5] Şimdi, kamyoncular bilimsel ve tıbbi hiçbir gerekçesi olmayan aşı pasaportları ve aşı zorunluluğundan kurtulmak için ayağa kalkıp savaştıkları anda – şirket medyası başını çeviriyor ve uzaklaşıyor. Hakim Kovid anlatısının dışına çıkan herkes, “aşı karşıtı” veya “komplo teorisyeni” olarak itibarsızlaştırılıyor ve dışlanıyor. Yine de rüzgar, kesinlikle sahte Kovid anlatısının aleyhine dönüyor.

Çökmekte Olan “Pandemi” Savı

Batılı hükümetler, Kovid aşılarının “güvenli ve etkili” olduğu hikayesini sürekli tekrarlıyor. Yine de Kovid aşısının alınmasından sonraki olumsuz etkilerle ilgili veriler, bakmak isteyen herkes için orada duruyor. 28 Ocak 2022 itibariyle, AB ülkelerinde, İngiltere ve ABD genelinde aşı enjeksiyonuna bağlı 61,654 ölüm ve 9,755,085 yaralanma bildirilmiştir. [6] Ek olarak, Kovid aşılarının alınmasından sonra bildirilen ölümler ve yaralanmalar, tüm ölüm ve yaralanmaların en fazla %10’unun bir göstergesi olabilir – büyük çoğunluğu hiçbir zaman gerekli raporlama sürecinden geçmez. Big Tech ve Big Media, resmi Kovid anlatısına uymayan her türlü haber ve bilgiyi sansürleseler bile, gerçeğin emekçi kitleler arasında ağızdan ağza dolaşmasını engelleyemezler. Birçok işçi, Big Pharma’nın “Kovid” zehirli iksirinin birinci veya ikinci dozunu olduktan kısa bir süre sonra hastalığa yakalanan ya da ölen bir aile üyesi veya arkadaşını biliyor. Birinci elden deneyim, ne kadar güce sahip olduklarını düşünürlerse düşünsünler, hükümet ve onun sadık medyası tarafından sansürlenemez.

Dahası, birinin istihdamı için aşı zorunluluğu, kamu sağlığı ile o kadar alakasızdır ki çoğu kişi bunu doğrudan görebilir. Milyonlarca işçi, tüm toplumu ayakta tutan insanların geçim kaynaklarını tehdit etmenin kesinlikle yanlış olduğunun bilincinde. İnsan hareketini kısıtlayan, Apartheid tipi ayrımcılığı zorunlu kılan ve kendisine riayet edenlerin bile onurunu kıran aşı pasaportları için aynı şey geçerli. Kanada’daki Özgürlük Konvoyu, iki yıldır Kovid diktasına karşı muhalefeti sürdüren uluslararası Özgürlük Hareketinin bir uzantısı, dünyanın her yerindeki emekçiler için onları harekete geçmeye teşvik eden bir kıvılcımdır. Gerçekten de, Kanada Özgürlük Konvoyu, Avustralya’daki kamyoncuların, başkent Canberra’da benzer bir konvoy ile bu çabayı tekrarlamasına yol açtı. [7]

İşçiler, Özgürlük Konvoylarını desteklemek için harekete geçmeli, ancak Özgürlük Hareketinin mevcut politikasının – milliyetçiliğin – siyasi bir engel oluşturduğu kabul edilmelidir. Özgürlük Konvoylarına katılanların araçlarını süslemek için Kanada ya da Avustralya bayrakları açmaları anlaşılabilir olsa da, Kovid terörünü bizzat uygulayan hükümetlerin bayraklarını sallayarak elde edebilecekleri kazanımları sınırlandırıyorlar. Küresel olarak ulusal hükümetler üzerinden empoze edilen Kovid gündemi daha çok güdümlü bir sınıf savaşının parçasıdır. Kovid çılgınlığını işçi sınıfına karşı kullanan, özellikle Avrupa, ABD ve Avustralya’daki kapitalist sınıftır. Çin Halk Cumhuriyeti’ni (ÇHC) yöneten muhafazakar bürokratik kast kesinlikle Kovid gündemini koordine etmeye yardımcı oldu – ancak yılanın başı Washington, Londra ve Brüksel.

Bu göz önüne alındığında, Özgürlük Hareketinden, emperyalizmin tahtının önünde hiç vakit kaybetmeden diz çöken sahte soldan fersah fersah ileride gerçek bir sol ortaya çıkmalıdır. Bu kitlesel halk hareketinden, alternatif siyasi iktidar organlarının inşası için işçi sınıfı yanlısı bir mücadele verilmelidir, bu organlar da daha sonra onları dağıtmaya yönelik her türlü girişime karşı savunulmalıdır. Ayrıca gerekli olan şey, kamusal ve planlı ekonomilerin kurulmasına kendini adamış bir işçi hükümeti için savaşan en ileri ve özverili proleterlerden oluşan bir işçi partisidir. Aşı zorunluluğu, aşı pasaportları, karantinalar ve diğer despotluk biçimleri daha sonra çıktıkları cehennemin dibine geri gönderilebilir.

İŞÇİLER BİRLİĞİ

http://www.redfireonline.com

E: workersleague@redfireonline.com

[1] https://www.bizpacreview.com/2022/01/30/as-freedom-convoy-descends-on-ottawa-trudeau-flees-to-secret-location-citing-security-concerns-1194805/ (01-02-2022)

[2] https://thepostmillennial.com/elon-musk-slams-justin-trudeau-over-fringe-minority-comment (01-02-2022)

[3] https://vancouversun.com/news/local-news/omicron-no-big-deal-majority-of-canadians-believe-covid-no-worse-than-the-flu-says-poll (01-02-2022)

[4] https://nationalpost.com/news/canada/were-done-with-mandates-freedom-convoy-vows-no-violence-as-up-to-2000-vehicles-head-for-ottawa (01-02-2022)

[5] https://www.youtube.com/watch?v=itbSIqY4Nnw (01-02-2022)

[6] https://www.globalresearch.ca/jaccuse-governments-worldwide-lying-you-people-populations-they-purportedly-serve/5750650 (01-02-2022)

[7] https://tottnews.com/2022/01/31/updates-convoy-to-canberra/ (01-02-2022)

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s